Sertifikatai
ISO 14001:2015 ISO 9001:2015 OHSAS 18001:2007
Kaip vairuoti saugiai?
2018-04-06 12:36
Spausdinti

Balandžio 6-toji – saugaus eismo diena. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2017 m. Lietuvos keliuose ir gatvėse įvyko 3192 eismo įvykiai. Jų metu žuvo 192 ir buvo sužeista 3752 žmonės. Norint sumažinti šiuos skaičius, būtina ugdyti eismo dalyvių sąmoningumą. Štai keletas patarimų, padėsiančių vairuotojams užtikrinti saugumą kelyje.

Tinkama sėdėjimo padėtis
Prieš pradėdami važiuoti tinkamai sureguliuokite sėdynę. Nustatykite jos išilginę padėtį, sureguliuokite atlošą, sėdynės aukštį, kad akys būtų tinkamame aukštyje virš vairo, patikrinkite galvos atramos aukštį. Nustatykite teisingą šoninių ir atgalinio veidrodėlio padėtį.

Saugos diržai
Visada važiuokite užsisegę saugos diržus, vaikus įsodinę į specialias automobilines kėdutes.

Teigiama emocinė būsena
Jei yra galimybė, nevairuokite, kai esate pavargę, emociškai susijaudinę ar turite sveikatos problemų. Tai daro neigiamą įtaką eismo saugumui. Jeigu vairuojant pavargote ir pradeda imti miegas, būtinai sustokite ir pailsėkite. Jei yra galimybė, venkite vairavimo metu, kai paprastai miegate. Jei ruošiatės ilgoms kelionėms, pasistenkite, kad prieš tai būtumėte gerai išsimiegoję.  

Blaivumas
Nesėskite už vairo pavartoję alkoholio ar apsvaigę nuo narkotinių medžiagų. Net ir nedidelė alkoholio dozė mažina budrumą ir ilgina reakcijos laiką. Atminkite, kad kai kurie medicininiai vaistai gali taip pat sukelti nepageidaujamas organizmo reakcijas. Todėl prieš vairuojant pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. 

Saugus greitis
Visuomet vairuokite tik leistinu greičiu. Ypač įvertinkite saugų greitį esant blogoms oro sąlygoms, tamsiu paros metu, esant blogam matomumui. Atminkite, jog didėjant judančio automobilio greičiui, vairuotojo apžvalgos kampas mažėja. Nepamirškite sumažinti greičio posūkyje, kad sumažėtų išcentrinė jėga.

Techniškai tvarkingas automobilis
Vairuokite tik su techniškai tvarkingais automobiliais. Prieš vairuodami įsitikinkite, ar tvarkinga stabdžių sistema, vairo mechanizmas, šviesos ir signalizacijos sistemos, stiklo valytuvai, spidometras, saugos diržai, padangos. Patikrinkite, ar turite gesintuvą, atsarginį ratą, įrankius bei vaistinėlę.

Pašalinių veiklų eliminavimas
Vairuodami automobilį susikoncentruokite tik į vairavimą. Venkite kitų jūsų dėmesį blaškančių veiksmų: kalbėjimo telefonu, bendravimo su bendrakeleiviais, grožėjimosi pakelės vaizdais, žaidimų su vaikais ir kt.

Saugus atstumas
Stenkitės visuomet palikti saugų atstumą tarp savo automobilio ir priekinės transporto priemonės. Rekomenduotinas bent dviejų sekundžių tarpas, o lyjant, sningant, važiuojant tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui - rekomenduotinas bent keturių sekundžių tarpas.   

Akloji zona
Tai per galinio ir šoninio vaizdo veidrodžius nematoma kelio dalis. Kai norite pasukti, įsilieti į eismo srautą, sustoti, persirikiuoti į kitą eismo juostą - žvilgtelėkite per petį, kad įsitikintumėte, jog tikrai atliekamas veiksmas bus saugus.

Akinančios saulės vengimas
Įsibėgėjant pavasariui už lango vis ryškiau ima šviesti saulė. Po žiemos akys dar nepratusios prie itin stiprios šviesos, todėl būtinas itin didelis atidumas. Apakinti saulės galime nepastebėti per perėją einančio žmogaus, priešais atvažiuojančio automobilio. Vairavimą sunkina ir saulė, esanti už nugaros - sunku įžiūrėti šviesoforų pasikeitimus, veidrodėliuose gali pasirodyti atspindžiai. Akinimo efektą mažina poliarizuoti saulės akiniai, priekinis apsauginis saulės skydelis, švarus automobilio stiklas išorėje ir viduje, vairuoti padeda kelio juostos ir ženklai. 

Kelių taisyklės
Kartas nuo karto atnaujinkite ir prisiminkite kelių taisykles. 

Tolerancija
Vairuodami laikykitės tolerancijos, pakantumo bei kultūringo vairavimo principų.

Pokyčius pradėkite nuo savęs! Saugaus kelio Jums linki VĮ „Kelių priežiūra“!

Atnaujinta 2018-04-20 09:56
Valstybės įmonė
„Kelių priežiūra“
I. Kanto g. 23, LT-44296 Kaunas
Tel.: (8 37) 202 293
Mob.: (8 620) 95 975
El. paštas: info@keliuprieziura.lt
Darbo laikas: I–IV nuo 7.30 iki 16.30 val.
 ................................. V nuo 7.30 iki 15.15 val.
Pietų pertrauka: nuo 11.30 iki 12.15 val.
Juridinių asmenų registras
Kodas: 232112130
PVM kodas: LT321121314