ark.lt http://ark.lt lt Pavasarinės eismo sąlygos keliuose http://ark.lt/lt/naujienos/pavasarines-eismo-salygos-keliuose 2018-04-20 10:03:58

Ilgai lauktas pavasarinis oras jau čia pat – su šiluma į Lietuvą atkeliavo ir pavasarinės eismo sąlygos keliuose. VĮ „Kelių priežiūros“ ekspertas Paulius Kairiūkštis prašo atkreipti dėmesį į eismo apribojimus. Šiuo metu Lietuvoje dėl polaidžio eismas yra apribotas 260 ruožų, t.y. beveik 2000 km, daugiausiai Vilniaus, Panevėžio, Utenos apskrityse.

Ilgai lauktas pavasarinis oras jau čia pat – su šiluma į Lietuvą atkeliavo ir pavasarinės eismo sąlygos keliuose. VĮ „Kelių priežiūros“ ekspertas Paulius Kairiūkštis prašo atkreipti dėmesį į eismo apribojimus. Šiuo metu Lietuvoje dėl polaidžio eismas yra apribotas 260 ruožų, t.y. beveik 2000 km, daugiausiai Vilniaus, Panevėžio, Utenos apskrityse.

„Praėjusių metų ruduo buvo ypač lietingas, kai kuriuose regionuose iškritusių kritulių kiekis buvo didžiausias per keliasdešimt metų. Rudenį įmirkusios kelių sankasos žiemos metu užšalo ir taip išsilaikė iki pat pavasario, todėl polaidžio, kuris gali tęstis dar kelias savaites, metu ypačsusilpnėjo kelių konstrukcijos laikomoji geba. Asfalto ir žvyro dangos yra niokojamos sunkiasvorių transporto priemonių, todėl siekiant apsaugoti kelius, tam tikros masės transporto priemonėms ribojamas eismas. Apmaudu, kad pasitaiko nemažai pažeidėjų, ypač miškingų teritorijų keliuose“, – teigia P. Kairiūkštis.

Gyventojai prašomi būti pilietiškais ir apie pažeidėjus informuoti policijos pareigūnus, iš kurių taip pat tikimasi daugiau pagalbos, kovojant su pažeidėjais.

„Krovinių vežėjai, miškovežiai ir kt., planuodami maršrutus turėtų atkreipti dėmesį į informaciją, pateikiamą internetinėje svetainėje eismoinfo.lt tam, kad būtų išvengta finansinių nuostolių, nekiltų problemų gyventojams dėl dar labiau blogėjančios kelių būklės“, – įspėja kelių ekspertas.

Profiliavimui reikalingos sąlygos

Prasidėjus polaidžiui ir susilpnėjus kelių laikomajai gebai, žvyro dangoje formuojasi provėžos, įdubos ar iškylos, kurias kelininkai gali sutvarkyti tik esant tinkamoms meteorologinėms sąlygoms.

„Žvyro dangos profiliavimui būtinos tam tikros sąlygos, kad danga susiprofiliuotų kokybiškai, kitu atveju atliktų darbų efektas nėra ilgalaikis, o tam tikrais atvejais galimas net kelio būklės pabloginimas, kelio konstrukcijos pažeidimas. Žvyro danga neturi būti sausa, bet neturi būti ir permirkusi nuo drėgmės. Daugumą kelių šį sezoną jau suprofiliavome, tačiau dalies ruožų kokybiškai suprofiliuoti kol kas dar neįmanoma. Atsižvelgdami į orų prognozes, darbus tikimės tęsti ir kitą savaitę“, – tikina P. Kairiūkštis.

Pavasarinės eismo sąlygos

Įsibėgėjant pavasariui už lango vis ryškiau ima šviesti saulė. Kelių ekspertas perspėja, kad po žiemos akys dar nepratusios prie itin stiprios šviesos, todėl būtinas itin didelis atidumas.

„Apakinti saulės galime nepastebėti per perėją einančio žmogaus, priešais atvažiuojančio automobilio. Vairavimą sunkina ir saulė, esanti už nugaros - sunku įžiūrėti šviesoforų pasikeitimus, veidrodėliuose gali pasirodyti atspindžiai. Akinimo efektą mažina poliarizuoti saulės akiniai, priekinis apsauginis saulės skydelis, švarus automobilio stiklas išorėje ir viduje, vairuoti padeda kelio horizontalus ženklinimas ir ženklai“, –  atkreipia dėmesį pašnekovas.

Eismą pavasarį sunkina ir rūkas, kuris susidaro dėl oro temperatūrų skirtumo. Vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį į važiavimo greitį, įvertinti, kad pavasarį danga dažnai būna šlapia, rytais dėl šalnų gali būti net slidi. Pavojingiausiais ruožais yra laikomi keliai šalia vandens telkinių, tiltai, viadukai, miško proskynos.

http://ark.lt/lt//media/pictures/zvkcwbfj.jpg
R. Masiulis: valstybei efektyviau tarnaus nuo politinių ciklų nepriklausomos įmonės http://ark.lt/lt/naujienos/r--masiulis--valstybei-efektyviau-tarnaus-nuo-politiniu-ciklu-nepriklausomos-imones 2018-04-19 16:00:00

Siekiant, kad valstybės kontroliuojamos įmonės būtų valdomos efektyviau ir duotų didesnę grąžą mokesčių mokėtojams

Siekiant, kad valstybės kontroliuojamos įmonės būtų valdomos efektyviau ir duotų didesnę grąžą mokesčių mokėtojams, Susisiekimo ministerija siūlys keisti penkių savo reguliavimo srities valstybės įmonių teisinę formą. Pakeitus teisinę formą įmonių valdybos įgautų akcinių bendrovių įstatyme numatytas teises - teisę tvirtinti įmonės strategiją, teisę skirti, motyvuoti ir atleisti vadovą.

Daugiau http://sumin.lrv.lt/lt/naujienos/r-masiulis-valstybei-efektyviau-tarnaus-nuo-politiniu-ciklu-nepriklausomos-imones.
               

http://ark.lt/lt//media/pictures/p6qc3k0h.jpg
Saugaus eismo dieną – dovanos drausmingiems ir pažeidėjams http://ark.lt/lt/naujienos/saugaus-eismo-diena-----dovanos-drausmingiems-ir-pazeidejams 2018-04-10 11:25:00

Minėdami Saugaus eismo dieną, balandžio 6-ąją, šalies policijos pareigūnai surengė eismo dalyvių kontrolės prevencinę priemonę. Ne išimtis – ir Rokiškis.

Ar rokiškėnai drausmingi, stebėjo rajono policijos Veiklos skyriaus tyrėjas Algis Berniūnas ir VĮ „Kelių priežiūra“ Panevėžio padalinio Rokiškio kelių tarnybos viršininkas Stanislovas Dambrauskas. Miesto centre jie drausmino pėsčiuosius, ne vietoje kertančius gatvę, bei nepareigingus dviratininkus. Tiesa, daug pažeidėjų neužfiksuota.

Daugiau: https://www.grokiskis.lt/aktualijos/saugaus-eismo-diena-dovanos-drausmingiems-ir-pazeidejams


http://ark.lt/lt//media/pictures/px59nfjh.jpg
Kaip vairuoti saugiai? http://ark.lt/lt/naujienos/kaip-vairuoti-saugiai- 2018-04-06 12:36:46

Balandžio 6-toji – saugaus eismo diena. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2017 m. Lietuvos keliuose ir gatvėse įvyko 3192 eismo įvykiai. Jų metu žuvo 192 ir buvo sužeista 3752 žmonės.  

Balandžio 6-toji – saugaus eismo diena. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2017 m. Lietuvos keliuose ir gatvėse įvyko 3192 eismo įvykiai. Jų metu žuvo 192 ir buvo sužeista 3752 žmonės. Norint sumažinti šiuos skaičius, būtina ugdyti eismo dalyvių sąmoningumą. Štai keletas patarimų, padėsiančių vairuotojams užtikrinti saugumą kelyje.

Tinkama sėdėjimo padėtis
Prieš pradėdami važiuoti tinkamai sureguliuokite sėdynę. Nustatykite jos išilginę padėtį, sureguliuokite atlošą, sėdynės aukštį, kad akys būtų tinkamame aukštyje virš vairo, patikrinkite galvos atramos aukštį. Nustatykite teisingą šoninių ir atgalinio veidrodėlio padėtį.

Saugos diržai
Visada važiuokite užsisegę saugos diržus, vaikus įsodinę į specialias automobilines kėdutes.

Teigiama emocinė būsena
Jei yra galimybė, nevairuokite, kai esate pavargę, emociškai susijaudinę ar turite sveikatos problemų. Tai daro neigiamą įtaką eismo saugumui. Jeigu vairuojant pavargote ir pradeda imti miegas, būtinai sustokite ir pailsėkite. Jei yra galimybė, venkite vairavimo metu, kai paprastai miegate. Jei ruošiatės ilgoms kelionėms, pasistenkite, kad prieš tai būtumėte gerai išsimiegoję.  

Blaivumas
Nesėskite už vairo pavartoję alkoholio ar apsvaigę nuo narkotinių medžiagų. Net ir nedidelė alkoholio dozė mažina budrumą ir ilgina reakcijos laiką. Atminkite, kad kai kurie medicininiai vaistai gali taip pat sukelti nepageidaujamas organizmo reakcijas. Todėl prieš vairuojant pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. 

Saugus greitis
Visuomet vairuokite tik leistinu greičiu. Ypač įvertinkite saugų greitį esant blogoms oro sąlygoms, tamsiu paros metu, esant blogam matomumui. Atminkite, jog didėjant judančio automobilio greičiui, vairuotojo apžvalgos kampas mažėja. Nepamirškite sumažinti greičio posūkyje, kad sumažėtų išcentrinė jėga.

Techniškai tvarkingas automobilis
Vairuokite tik su techniškai tvarkingais automobiliais. Prieš vairuodami įsitikinkite, ar tvarkinga stabdžių sistema, vairo mechanizmas, šviesos ir signalizacijos sistemos, stiklo valytuvai, spidometras, saugos diržai, padangos. Patikrinkite, ar turite gesintuvą, atsarginį ratą, įrankius bei vaistinėlę.

Pašalinių veiklų eliminavimas
Vairuodami automobilį susikoncentruokite tik į vairavimą. Venkite kitų jūsų dėmesį blaškančių veiksmų: kalbėjimo telefonu, bendravimo su bendrakeleiviais, grožėjimosi pakelės vaizdais, žaidimų su vaikais ir kt.

Saugus atstumas
Stenkitės visuomet palikti saugų atstumą tarp savo automobilio ir priekinės transporto priemonės. Rekomenduotinas bent dviejų sekundžių tarpas, o lyjant, sningant, važiuojant tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui - rekomenduotinas bent keturių sekundžių tarpas.   

Akloji zona
Tai per galinio ir šoninio vaizdo veidrodžius nematoma kelio dalis. Kai norite pasukti, įsilieti į eismo srautą, sustoti, persirikiuoti į kitą eismo juostą - žvilgtelėkite per petį, kad įsitikintumėte, jog tikrai atliekamas veiksmas bus saugus.

Akinančios saulės vengimas
Įsibėgėjant pavasariui už lango vis ryškiau ima šviesti saulė. Po žiemos akys dar nepratusios prie itin stiprios šviesos, todėl būtinas itin didelis atidumas. Apakinti saulės galime nepastebėti per perėją einančio žmogaus, priešais atvažiuojančio automobilio. Vairavimą sunkina ir saulė, esanti už nugaros - sunku įžiūrėti šviesoforų pasikeitimus, veidrodėliuose gali pasirodyti atspindžiai. Akinimo efektą mažina poliarizuoti saulės akiniai, priekinis apsauginis saulės skydelis, švarus automobilio stiklas išorėje ir viduje, vairuoti padeda kelio juostos ir ženklai. 

Kelių taisyklės
Kartas nuo karto atnaujinkite ir prisiminkite kelių taisykles. 

Tolerancija
Vairuodami laikykitės tolerancijos, pakantumo bei kultūringo vairavimo principų.

Pokyčius pradėkite nuo savęs! Saugaus kelio Jums linki VĮ „Kelių priežiūra“!

http://ark.lt/lt//media/pictures/ndbq76cs.jpeg
„Kelių priežiūros“ vadovas D. Aleknavičius: turime žiūrėti, kur eina pasaulis - BNS INTERVIU http://ark.lt/lt/naujienos/---keliu-prieziuros----vadovas-d--aleknavicius--turime-ziureti--kur-eina-pasaulis---bns-interviu 2018-03-29 08:56:34

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Pernai 11 valstybinių kelių priežiūros įmonių sujungusios naujos įmonės „Kelių priežiūra“ vadovas Darius Aleknavičius sako, jog kelių statybos rinkos dalyviams nereikėtų baimintis konkurencijos, nes bendrovė neketina aktyviai dalyvauti šioje rinkoje.

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Pernai 11 valstybinių kelių priežiūros įmonių sujungusios naujos įmonės „Kelių priežiūra“ vadovas Darius Aleknavičius sako, jog kelių statybos rinkos dalyviams nereikėtų baimintis konkurencijos, nes bendrovė neketina aktyviai dalyvauti šioje rinkoje. 

Interviu BNS jis sako, kad „Kelių priežiūra“ privalo tapti inovatyvia ir naujausių technologijų bendrove, į prastas eismo sąlygas reaguojančia labai greitai, kartais – iš anksto. 

„Mes turime būti inovatyvūs ir naudotis šiuolaikinėmis technologijomis bei verslo valdymo sistemomis. Mes turime žiūrėti, kur link eina pasaulis“, – BNS teigė  43-ejų D. Aleknavičius.

Daugiau: http://www.bns.lt/topic/887/news/55350921/.

http://ark.lt/lt//media/pictures/f6dym43x.jpg
Kas pasikeitė po kelių priežiūros įmonių pertvarkos? http://ark.lt/lt/naujienos/kas-pasikeite-po-keliu-prieziuros-imoniu-pertvarkos- 2018-03-19 11:21:30

Praėjus keturiems reikšmingos reorganizacijos kelių priežiūros sektoriuje mėnesiams jau galima vertinti pirmuosius rezultatus. Pasak valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ vadovo Dariaus Aleknavičiaus, veiksmai sklandžiai įgyvendinami pagal numatytą planą.

Praėjus keturiems reikšmingos reorganizacijos kelių priežiūros sektoriuje mėnesiams jau galima vertinti pirmuosius rezultatus. Pasak valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ vadovo Dariaus Aleknavičiaus, veiksmai sklandžiai įgyvendinami pagal numatytą planą.

Centralizuoti procesai

Po įmonės reorganizacijos pirmiausiai centralizuoti viešieji pirkimai. Gamtinių dujų centralizuotas pirkimas šiais metais leido sutaupyti 6,80 proc. ankstesnės sumos, centralizuotas elektros energijos pirkimas leido sumažinti kainą 33,33 proc.

Šiuo metu jau yra įdiegta centralizuota dokumentų valdymo sistema, kuri sutaupys 50 proc. anksčiau išleidžiamų lėšų. Taip pat planuojamas telekomunikacinių paslaugų pirkimas, kuris šiais metais leis sutaupyti 56 proc. mobiliajam ryšiui skirtų pinigų. Įmonė nuosekliai juda link iškeltų tikslų: geresnių darbo sąlygų kūrimo, struktūruoto ir efektyvaus valdymo modelio, kokybiškesnės kelių priežiūros.

Sinergija tarp padalinių ir prevencija keliuose

Šiais metais didelį dėmesį VĮ „Kelių priežiūra“ skiria sinergijai tarp padalinių ir kelių tarnybų, kuri yra būtina kelių priežiūros efektyvumui ir kokybei gerinti. Nuo lapkričio mėnesio įmonėje stengiamasi maksimaliai suderinti maršrutų ir darbo grafikų su kiekvienu padaliniu ir jų kaimyninių rajonų kelių tarnybomis tam, jog vairuotojai esant vienodoms oro sąlygoms nepajustų skirtumų kirtę rajonų ribas. Be to, jau šiuo metu testuojama sistema, kuri leis greičiau reaguoti į kintančias oro sąlygas, analizuoti resursų panaudojimo efektyvumą, palyginimą tarp atskirų kelių tarnybų ar technikos grupių.

„Siekdama didinti saugumą kelyje žiemą, įmonė ne tik stengiasi užtikrinti vienodą kelių priežiūros kokybę visuose valstybinės reikšmės keliuose, bet ir pradėjo vykdyti prevencinius barstymus –  šis procesas pagrindiniuose keliuose kartojamas 2-4 kartus per parą, esant reikalui. Šį sezoną jau išbarstyta per 88 tūkst. druskos ir jos mišinio. Praeitą sezoną (spalio – balandžio mėnesiais) buvo išberta daugiau kaip 75 tūkst. tonų druskos. Daugiausiai barstyta Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių regionuose“, – pasakoja įmonės vadovas Darius Aleknavičius.

Dalis turto perduota Turto bankui

Tiesioginei veiklai nenaudojamą turtą (12 nekilnojamo turto objektų) VĮ „Kelių priežiūra“ perduoda Turto bankui: poilsio namus Juodkrantėje bei Trakų r., butus Akmenėje, Utenoje, įvairius pastatus Jurbarko r., Tauragėje ir kt. Turto analizė ir toliau atliekama, vertinamas jo funkcionalumas, t.y. kiek reikalingas įmonės tiesioginei įmonės veiklai vykdyti.

Po reformos įmonė, taip pat ėmė spręsti dešimtmetį besitęsiančią problemą – iki vasaros pradžios bus nugriautas neteisėtu statiniu pripažintas druskos sandėlis, esantis Gintaro įlankoje, Juodkrantėje.

http://ark.lt/lt//media/pictures/fk354wsa.JPG
Netradiciniai sprendimai kelių slidumui mažinti http://ark.lt/lt/naujienos/netradiciniai-sprendimai-keliu-slidumui-mazinti 2018-03-12 10:18:13

Teoriškai žiema baigėsi, tačiau žiemos sezonui keliuose dar toli gražu ne pabaiga. 

Teoriškai žiema baigėsi, tačiau žiemos sezonui keliuose dar toli gražu ne pabaiga. Mūsų šalyje, valstybinės reikšmės keliuose, per šaltąjį sezoną, paprastai išbarstoma apie 80 tūkst. tonų druskos. Per parą į Lietuvos kelius, juos barstyti ir valyti, išvažiuoja apie 290 vienetų technikos. Kokia praktika yra taikoma kitose šalyse?

„JAV keliams barstyti naudojamas kalcio chloridas, Vokietijoje ir Šveicarijoje – magnio chloridas, Skandinavijos šalyse – skalda. Skaldos naudojimo privalumas yra antrinis medžiagos panaudojimas: pavasarį ją galima sušluoti, surinkti ir panaudoti kitais metais. Tačiau čia yra it tam tikrų trūkumų – per sezoną skalda gerokai nudyla, dėl to padidėja oro užterštumas kietosiomis dalelėmis“, – apie kelių priežiūros ypatumus kitose šalyse pasakoja VĮ „Kelių priežiūra“ ekspertas Paulius Kairiūkštis.

Plačiausiai naudojama druska

Vis dėl to, plačiausiai pasaulyje slidumui mažinti, yra naudojama druska. Tačiau kadangi jos naudojimas turi tam tikrą neigiamą poveikį aplinkai, sukelia su ja besiliečiančių metalinių daiktų ir konstrukcijų koroziją, nuolat ieškoma alternatyvesnių kelio dangos slidumą mažinančių priemonių.

„Vis plačiau pasaulyje šiam tikslui naudojamos ekologiškos medžiagos. Viena jų – organinės kilmės medžiaga melasa, gaunama iš cukraus pramonės atliekų. Ši priemonė yra ekologiškesnė, tačiau ir dešimt kartų brangesnė už įprastines medžiagas. Be to, jos naudojimui reikalinga speciali įranga, dėl ko proceso kaštai dar gerokai išauga. Dar viena alternatyva – skruzdžių rūgšties tirpalo pagrindu pagamintos medžiagos, kurios taip pat yra palankios aplinkai. Tačiau jos yra keliasdešimt kartų brangesnės nei paprastas natrio chloridas, dėl ko naudojamos ribotai ir tik ten, kur korozija negalima, pavyzdžiui, oro uostuose“, – kalba P. Kairiūkštis.

Netradicinės medžiagos – sūris, runkelių sultys, kavos pupelės

Vykstant nuolatiniams ieškojimams, pasaulyje atrandama gan neįprastų medžiagų, stabdančių slydimo procesą. Ilgainiui vienos jų pasiteisina, kitos ne. Pavyzdžiui, Viskonsine (Jungtinėse Amerikos Valstijose) buvo atlikta bandomoji programa, kurios metu ant kelio buvo barstomas sūris (valstija garsėja sūrio gamyklomis). Nustatyta, kad tinkamiausią sudėtį turi mocarela ir provolonė sūrių rūšys. Išsiaiškinus, kad ledą nuo asfalto tirpdo šalutinės medžiagos, susidarančios sūrio gamybos metu – sūrymas, juo imta laistyti gatves. 

„Kasmet valstija sunaudoja apie 113 562 litrų šio skysčio. Tai abipusiai naudingas sandėris, nes sūrymas įsigyjamas nemokamai, o sūrio gamintojams nereikia mokėti mokesčio už išmetamas atliekas. Įdomu tai, kad ši medžiaga, skirtingai nei druska, yra veiksminga net itin žemose temperatūrose. Todėl esant žemesnei nei -16 laipsnių Celsijaus temperatūrai, rekomenduotina kelių druską sumaišyti su sūrio sūrymu ar kita šia savybe pasižyminčia medžiaga, pavyzdžiui,  cukrinių runkelių melasa“, – teigia kelių priežiūros ekspertas.

Cukrinių runkelių sultys buvo taip pat naudojamos kaip pakaitalas natrio chloridui. Tačiau dėl per didelio medžiagos lipnumo, „grynos“ medžiagos buvo atsisakyta ir palikti naudoti tik jos mišiniai.

Sūrių sūrymas ir runkelių sultys – ne vieninteliai maisto pramonės produktai, kurie buvo ar yra naudojami  sniegui ir ledui keliuose tirpdyti.  Česnakinė druska, bulvių sultys, marintai, kavos pupelės – taipogi puikiai praktikoje pasiteisinusios slidumą mažinančios priemonės.

Naujausi moksliniai išradimai

Naujausia mokslininkų atrasta medžiaga, skirta kelio dangos slidumui mažinti – parafino aliejus, kuris ledą ir sniegą nuo kelio dangos ištirpina be jokių druskų. Ši priemonė ne tik ekologiška, bet ir lengvai pasiekiama, chemiškai stabili ir, kas svarbiausia, nebrangi. Tačiau, kad būtų galima plačiau taikyti šios medžiagos naudojimą, būtina atlikti išsamesnius bandymus ir išsiaiškinti, kaip ši medžiaga ilgainiui veikia kelio dangos ilgaamžiškumą, jos atsparumą slidumui ir ilgalaikį stabilumą.

„Dar viena inovacija kelių valymo srityje – Vašingtono Universiteto mokslininkų išrasti išmanieji sniego valytuvai, turintys jutiklius, atliekančius kelio dangos temperatūros matavimus, įvertinančius druskų likutį, ledo kiekį bei slidumui trinties koeficientą“, – pasakoja VĮ „Kelių priežiūra“ atstovas.

Ateinantį sezoną VĮ „Kelių priežiūra“ ketina investuoti į efektyvesnį esamos medžiagos panaudojimą, tikslesnę techniką ir technologijas – efektyviau naudoti druskos tirpalą, ypač prevencinian slidumui mažinti, tinkamai pritaikyti jo ir druskos bei tirpalo proporcijas prie konkrečių oro sąlygų. Neabejojama, kad artimiausioje ateityje, kelių priežiūros srityje, vis plačiau bus taikomos inovacijos. Šiuo metu atliekama daug tyrimų, siekiant išsiaiškinti kaip novatoriškos technologijos ir skaitmeninės naujovės gali padėti transformuoti pokyčius, patobulinti procesus ir prisidėti prie sėkmingo kelių priežiūros efektyvinimo.

http://ark.lt/lt//media/pictures/rh6msapd.jpg
Drauge rašėme nacionalinį diktantą http://ark.lt/lt/naujienos/drauge-raseme-nacionalini-diktanta 2018-03-02 09:00:00

Kovo 2 d. jau vienuoliktą kartą šalyje vyko lietuvių kalbos puoselėjimo iniciatyva 

Kovo 2 d. jau vienuoliktą kartą šalyje vyko lietuvių kalbos puoselėjimo iniciatyva – visi buvo kviečiami rašyti Nacionalinį diktantą. Prie šio gražaus projekto, skatinančio didžiuotis mus visus vienijančia unikalia lietuvių kalba, kartu ir savo valstybe, šiemet prisijungė ir mūsų įmonė. Džiaugiamės visais darbuotojais, panorusiais pasitikrinti gimtosios kalbos žinias ir prisidėti prie lietuvybės skatinimo.

Vieni iš aktyviausių projekte buvo Telšių padalinio darbuotojai. Pasak jų, svetimybės šiais visuotinės kompiuterizacijos laikais tyko kiekviename žingsnyje, todėl pasirūpinti mūsų kalbos grynumu turime patys. 

http://ark.lt/lt//media/pictures/s6nh5wqr.jpg
Pirmas darbo tarybos posėdis http://ark.lt/lt/naujienos/pirmas-darbo-tarybos-posedis 2018-02-28 16:55:14

Vasario 27 d. vyko pirmasis darbo tarybos posėdis

Vasario 27 d. vyko pirmasis darbo tarybos posėdis, kurio metu komandos nariai išrinko tarybos pirmininką. Juo tapo Panevėžio padalinio darbų saugos ir personalo skyriaus viršininkas Žydrūnas Svetikas. Nuo šiol jis bus atsakingas už darbo tarybos posėdžius, atstovavimą darbo tarybai teisme, santykiuose su darbuotojais, darbdaviu, metinių darbo tarybos ataskaitų rengimą. Primename, kad darbo tarybą sudaro: Dalia Zevertienė, Alvydas Padriezas, Svajūnas Bružas, Algimantas Medzevičius, Žydrūnas Svetikas, Marius Lipskis, Indrė Budreikienė, Ieva Barkutė, Saulius Matulaitis, Tomas Balčytis, Ugnė Stankevičienė.

Linkime rezultatyvių diskusijų, turiningo komandinio darbo ir racionalių sprendimų! 

http://ark.lt/lt//media/pictures/6nxk4sjq.jpg
XV tarptautinis žiemos kelių priežiūros kongresas Gdanske http://ark.lt/lt/naujienos/xv-tarptautinis-ziemos-keliu-prieziuros-kongresas-gdanske- 2018-02-21 00:00:00

Džiaugiamės, jog mūsų įmonės atstovai turėjo progą susipažinti su gerąja kitų šalių patirtimi

Džiaugiamės, jog mūsų įmonės atstovai turėjo progą susipažinti su gerąja kitų šalių patirtimi, sužinoti apie kelių priežiūros inovacijas. Kongrese buvo diskutuojama apie kelių priežiūros organizavimą ir finansavimą, eismo sąlygas ir saugą, kelių infrastruktūros plėtrą, priežiūrą bei aplinkosaugos aspektus. Sesijoje taip pat atkreiptas dėmesys į klimato kaitos įtaką kelių priežiūrai.

Kongrese dalyvavęs Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis pristatė 2017 m. Lietuvoje įgyvendintą kelių priežiūros reformą, sujungiant 11 regioninių kelių priežiūros įmonių į vieną valstybės įmonę „Kelių priežiūra“.

http://ark.lt/lt//media/pictures/yg75n39f.jpg