ark.lt http://ark.lt lt Kelių tarnybos darbus pradėjo anksčiau nei įprastai http://ark.lt/lt/naujienos/keliu-tarnybos-darbus-pradejo-anksciau-nei-iprastai 2018-12-07 08:00:00

Šiandien apie 3 val. ryto prasidėjęs stiprus snygis vakarinėje šalies dalyje apėmė ir rytinę Lietuvos dalį. Valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos šlapio sniego sluoksniu, vietomis provėžuotos, slidžios. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai drėgni, vietomis provėžuoti ir padengti prispausto sniego sluoksniu.

Šiandien apie 3 val. ryto prasidėjęs stiprus snygis vakarinėje šalies dalyje apėmė ir rytinę Lietuvos dalį. Valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos šlapio sniego sluoksniu, vietomis provėžuotos, slidžios. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai drėgni, vietomis provėžuoti ir padengti prispausto sniego sluoksniu.

Atsižvelgiant į apsunkintas vairavimo sąlygas, į Lietuvos kelius išvažiavo per 100 kelių valymo technikos. Klaipėdos kelių tarnyba darbus pradėjo anksčiau nei įprastai – pirmieji mechanizmai į kelią išvažiavo 4 val. ryto. Kretingos, Klaipėdos kelių tarnybos pagrindinius kelius barsto ir valo jau po antrą kartą. Magistralėje A1 dirba netgi traktoriai, kurie valo sniegą nuo kelkraščių.

VĮ „Kelių priežiūra“ informuoja, kad žiemos priežiūros darbai, atsižvelgiant į kelių svarbą, skirstomi į tris priežiūros lygius, todėl didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose – jie yra tik valomi.

Keliuose A5 ir A8 (Via Baltica) bei A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda), kelių priežiūros darbai vykdomi visą parą. Prevenciniai barstymai atliekami 2 400 km pagrindiniuose, intensyviausiuose šalies keliuose.

Įmonė dirba nuolatiniu budėjimo režimu ir visos kelių tarnybos yra pasiruošusios bet kurią akimirką į kelius siųsti kelių priežiūros techniką.

„Kelių priežiūra“ primena vairuotojams laikytis saugaus greičio ir vairuoti atsargiai, laikantis atstumo iki priešais esančio automobilio. Esant ekstremalioms sąlygoms svarbu įsivertinti savo, kaip vairuotojo, patirtį ir gebėjimus kelyje bei apsvarstyti galimybę pasinaudoti kita transporto priemone, pvz. viešuoju transportu, arba rinktis aukštesnio priežiūros lygio kelią.

Iškilus bet kokiems su keliais susijusiais klausimais vairuotojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą telefonu 1871.

Kelių priežiūros lygius ir darbus, kokiu laiku vyksta kelio ruožuose, galima pasitikrinti: kpl.keliuprieziura.lt

http://ark.lt/lt//media/pictures/rxkvhfst.jpg
Išnuomojamos patalpos sportinei veiklai vykdyti http://ark.lt/lt/naujienos/isnuomojamos-patalpos-sportinei-veiklai-vykdyti 2018-12-03 09:58:06

Patalpos išnuomojamos sportinei veiklai vykdyti. Terminas – 2 metai.

Išnuomojamos patalpos. Nuomojamų patalpų bendras plotas – 406,42 m². Patalpos išnuomojamos sportinei veiklai vykdyti. Terminas – 2 metai. Pradinė patalpų nuomos mokesčio 1 kv. m kaina – 1,56 Eur/mėn. be PVM, už 406,42 kv. m – 634,02 Eur/mėn. be PVM. Pasiūlymus teikti adresu: I.Kanto g. 23, Kaunas, VĮ „Kelių priežiūra“, Nekilnojamojo turto skyriui, Gintarui Chadaravičiui gintaras.chadaravicius@keliuprieziura.lt. Dėl apžiūros kreiptis tel. 868787460.

http://ark.lt/lt//media/pictures/703hgqa5.png
VĮ „Kelių priežiūra“ taps akcine bendrove http://ark.lt/lt/naujienos/vi----keliu-prieziura----taps-akcine-bendrove 2018-11-29 16:05:56

Siekdama užtikrinti sąlygas efektyvesnei ir pažangesnei susisiekimo sektoriaus įmonių veiklai, Susisiekimo ministerija tęsia jai pavaldžių įmonių pertvarką. Ministrų kabinetas pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui pertvarkyti nestrateginę valstybės įmonę „Kelių priežiūra“ į akcinę bendrovę.

 

Siekdama užtikrinti sąlygas efektyvesnei ir pažangesnei susisiekimo sektoriaus įmonių veiklai, Susisiekimo ministerija tęsia jai pavaldžių įmonių pertvarką. Ministrų kabinetas pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui pertvarkyti nestrateginę valstybės įmonę „Kelių priežiūra“ į akcinę bendrovę.

„Lietuvos teritorijoje veikianti ir daugiau kaip 2450 darbuotojų turinti valstybės įmonė „Kelių priežiūra“, tapusi akcine bendrove,  turės galimybes diegti geriausią valdysenos praktiką bei efektyviau ir skaidriau valdyti valstybės turtą. Pertvarka taip pat padės apsaugoti įmonės valdymą nuo politinių permainų vėjų bei suteiks įmonės vadovybei galimybę koncentruotis į esminę užduotį – kokybišką darbą“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

VĮ „Kelių priežiūra“ yra atsakinga už 21.000 km valstybinės reikšmės kelių priežiūrą, atlieka rangos darbus savivaldybėms, gyventojams ir kitoms organizacijoms. Nustatyta, kad valstybei nuosavybės teise priklausančio nestrateginio ilgalaikio, trumpalaikio ir finansinio turto, kurį šiuo metu patikėjimo teise valdo VĮ „Kelių priežiūra“, rinkos vertė siekia 115,16 mln. eurų. Šį turtą numatoma investuoti sudarant akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ įstatinį kapitalą. Valstybės turto investavimas į akcinę bendrovę užtikrins, kad šiuo metu VĮ „Kelių priežiūra“ valdomas turtas, pritaikytas kelių priežiūros ir remonto darbų veiklai, ir toliau bus naudojamas pagal paskirtį, išlaikant jo vertę. Valstybė iš šios akcinės bendrovės galės gauti pajamas surinkdama mokesčius – pridėtinės vertės mokestį nuo kelių priežiūros veiklos bei gyventojų pajamų mokestį nuo akcinės bendrovės darbuotojams mokamo darbo užmokesčio.

http://sumin.lrv.lt/lt/naujienos/susisiekimo-ministerija-tesia-valstybes-imoniu-pertvarka-vi-keliu-prieziura-taps-akcine-bendrove

http://ark.lt/lt//media/pictures/gy2dbhsz.jpg
„Kelių priežiūra“: pirmųjų metų apžvalga http://ark.lt/lt/naujienos/---keliu-prieziura-----pirmuju-metu-apzvalga 2018-11-22 09:00:00

Sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių įkurta VĮ „Kelių priežiūra“ skaičiuoja teigiamus pirmųjų veiklos metų rezultatus ir nuosekliai juda iškeltų tikslų link: geresnių darbo sąlygų kūrimo, modernaus valdymo modelio, kokybiškesnių kelių priežiūros paslaugų.

Sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių įkurta VĮ „Kelių priežiūra“ skaičiuoja teigiamus pirmųjų veiklos metų rezultatus ir nuosekliai juda iškeltų tikslų link: geresnių darbo sąlygų kūrimo, modernaus valdymo modelio, kokybiškesnių kelių priežiūros paslaugų.

„Regioninių įmonių sujungimas į vieną įmonę leidžia operatyviai dalintis užduotimis, efektyviau išnaudoti dešimtmečius atskirose kelių priežiūros įmonėse sukauptą patirtį. Susijungę į vieną įmonę, optimizavome kaštus, centralizavome viešuosius pirkimus, gerinome kelių priežiūros kokybę, diegėme inovacijas, daug dėmesio skyrėme veiklos sertifikavimui ir skaidrumui: pasitvirtinome antikorupcijos politiką, įdiegę kuro kontrolę sutaupėme ketvirtį milijono eurų“, – pabrėžia atsinaujinusios „Kelių priežiūros“ vadovas Darius Aleknavičius.

Suplanuoti pirkimai padeda sutaupyti

Įmonei centralizavus pirkimus, žiemos sezonui ruošiamasi iš anksto – nuo šių metų druska perkama dar vasarą, atlikus rinkos konsultacijas ir keliant aukščiausius reikalavimus kokybei.

„Savo darbe taikome gerąsias verslo vadybos praktikas: analizuojame rinką, aktyviai kviečiame tiekėjus teikti pasiūlymus, deramės, reaguojame į savo klaidas ir iš jų mokomės, vis daugiau pirkimų yra atvirų, tiekėjai dalyvauja konkurencingomis sąlygomis. Pavyzdžiui, šiais metais druskos konkursams ėmėme ruoštis dar pavasarį, susitikome su esamais ir potencialias tiekėjais, druskos gamintojais, ieškojome alternatyvų, aktyviai derėjomės, todėl druską įsigijome 10 proc. pigiau nei ankstesniais metais, kas leis per metus sutaupyti apie 600 tūkst. eurų“, – teigia įmonės generalinis direktorius.

Šiemet taip pat buvo atnaujinta ir įmonės naudojama kelių priežiūros technika: perkant naujus kelių barstytuvus buvo sutaupyta 15 proc., 50 proc. pigiau nei planuota atlikti technikos kontrolės (GPS ir sistemos aptarnavimo) pirkimai – per 5 metus planuojama sutaupyti apie 200 tūkst. Eur už kokybiškesnes ir didesnių apimčių paslaugas. Viešųjų pirkimų tarnyba įmonę įvertino kaip teigiamą pavyzdį vykdant viešuosius pirkimus.

Anot D. Aleknavičiaus, apjungus įmones atliktų vidaus auditų metu buvo rasta nemažai pažeidimų ir pateikta gausybė rekomendacijų dėl kontrolės stiprinimo. Pirkimų centralizavimas ir rekomendacijų įgyvendinimas iš pradžių buvo itin sudėtingas tiek dėl pasikeitusių pirkimų apimčių, tiek dėl jų kompleksiškumo ir kompetencijos stokos, tačiau jau 2018 m. antrą pusmetį situacija iš esmės ėmė keistis – ženkliai sutrumpėjo didelių konkursų trukmė, išaugo pasiūlymus teikiančių įmonių skaičius, stebimas aktyvesnis tiekėjų konkuravimas, kas leidžia įmonei veikti efektyviai, skaidriai, taupyti ir gauti kokybiškas paslaugas ar gaminius.

Sutaupytos lėšos – investicija į kokybę

Pasak generalinio direktoriaus, dalis sutaupytų lėšų, 250 tūkst. Eur, yra „grąžinamos“ mokesčių mokėtojams, gerinant kelių priežiūros kokybę. Vasaros sezono metu įmonė iš viso suprofiliavo (sutankino) daugiau nei 190 mln. kv. metrų žvyro dangos, kiekvienas žvyrkelis vidutiniškai buvo suprofiliuotas daugiau nei tris kartus. Didelis dėmesys buvo skiriamas žvyrkeliams, kurie veda link lankytinų objektų, sodybų, jais važiuoja tarpmiestiniai autobusai.

Prieš žiemos sezoną buvo optimizuoti visi valstybinių kelių priežiūros maršrutai – atlikta 100 ribų pakeitimų tarp kelių tarnybų, dėl ko žiemos mechanizmų rida turėtų sumažėti 5 proc., o kelių priežiūros trukmė – 8 proc.

VĮ „Kelių priežiūra“ tiesioginei veiklai nenaudojamą turtą (64 nekilnojamojo turto objektų – 16 tūkst. kv. m) perduoda Turto bankui: poilsio namus Juodkrantėje bei Trakų r., butus Akmenėje, Utenoje, įvairius pastatus Jurbarko r., Tauragėje ir kt. Turto analizė vis dar atliekama, vertinamas turto funkcionalumas, t.y. kiek jis yra reikalingas įmonės tiesioginei veiklai vykdyti. Taip pat buvo išspręsta dešimtmečius besitęsusi problema – neteisėtas druskos sandėlis Juodkrantėje. Jis buvo nugriautas, kelių priežiūra vykdoma iš žemyninės dalies.

Žiema nebeužklups netikėtai

Viena iš svarbiausių šių metų įmonės veiklos naujienų  – spalio 23 d. pažangiausio Lietuvoje Kelių priežiūros valdymo centro atidarymas (KPVC), kuris leidžia įmonės darbuotojams greičiau reaguoti į kintančias oro sąlygas bei efektyviai panaudoti turimus resursus.

„Kelio būklės prognozavimas suteikia galimybę tikslingai rūpintis prevenciniais barstymais, eismo ir oro sąlygų stebėjimas leidžia 46 kelių tarnyboms į kiekvieną situaciją reaguoti operatyviau, priežiūros darbų stebėjimas užtikrina kelių tarnybų darbų kokybę ir kontrolę, tikslingą druskos barstymą, jos sutaupymą, sumažėjusią žiemos mechanizmų ridą“, – teigia direktorius.

http://ark.lt/lt//media/pictures/af351cdb.jpg
Reorganizuota „Kelių priežiūra“: pirmųjų metų apžvalga http://ark.lt/lt/naujienos/pranesimai-ziniasklaidai/reorganizuota----keliu-prieziura-----pirmuju-metu-apzvalga 2018-11-22 09:00:00

Sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių įkurta VĮ „Kelių priežiūra“ skaičiuoja teigiamus pirmųjų veiklos metų rezultatus ir nuosekliai juda iškeltų tikslų link: geresnių darbo sąlygų kūrimo, modernaus valdymo modelio, kokybiškesnių kelių priežiūros paslaugų.

Sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių įkurta VĮ „Kelių priežiūra“ skaičiuoja teigiamus pirmųjų veiklos metų rezultatus ir nuosekliai juda iškeltų tikslų link: geresnių darbo sąlygų kūrimo, modernaus valdymo modelio, kokybiškesnių kelių priežiūros paslaugų.

„Regioninių įmonių sujungimas į vieną įmonę leidžia operatyviai dalintis užduotimis, efektyviau išnaudoti dešimtmečius atskirose kelių priežiūros įmonėse sukauptą patirtį. Susijungę į vieną įmonę, optimizavome kaštus, centralizavome viešuosius pirkimus, gerinome kelių priežiūros kokybę, diegėme inovacijas, daug dėmesio skyrėme veiklos sertifikavimui ir skaidrumui: pasitvirtinome antikorupcijos politiką, įdiegę kuro kontrolę sutaupėme ketvirtį milijono eurų“, – pabrėžia atsinaujinusios „Kelių priežiūros“ vadovas Darius Aleknavičius.

Suplanuoti pirkimai padeda sutaupyti

Įmonei centralizavus pirkimus, žiemos sezonui ruošiamasi iš anksto – nuo šių metų druska perkama dar vasarą, atlikus rinkos konsultacijas ir keliant aukščiausius reikalavimus kokybei.

„Savo darbe taikome gerąsias verslo vadybos praktikas: analizuojame rinką, aktyviai kviečiame tiekėjus teikti pasiūlymus, deramės, reaguojame į savo klaidas ir iš jų mokomės, vis daugiau pirkimų yra atvirų, tiekėjai dalyvauja konkurencingomis sąlygomis. Pavyzdžiui, šiais metais druskos konkursams ėmėme ruoštis dar pavasarį, susitikome su esamais ir potencialias tiekėjais, druskos gamintojais, ieškojome alternatyvų, aktyviai derėjomės, todėl druską įsigijome 10 proc. pigiau nei ankstesniais metais, kas leis per metus sutaupyti apie 600 tūkst. eurų“, – teigia įmonės generalinis direktorius.

Šiemet taip pat buvo atnaujinta ir įmonės naudojama kelių priežiūros technika: perkant naujus kelių barstytuvus buvo sutaupyta 15 proc., 50 proc. pigiau nei planuota atlikti technikos kontrolės (GPS ir sistemos aptarnavimo) pirkimai – per 5 metus planuojama sutaupyti apie 200 tūkst. Eur už kokybiškesnes ir didesnių apimčių paslaugas. Viešųjų pirkimų tarnyba įmonę įvertino kaip teigiamą pavyzdį vykdant viešuosius pirkimus.

Anot D. Aleknavičiaus, apjungus įmones atliktų vidaus auditų metu buvo rasta nemažai pažeidimų ir pateikta gausybė rekomendacijų dėl kontrolės stiprinimo. Pirkimų centralizavimas ir rekomendacijų įgyvendinimas iš pradžių buvo itin sudėtingas tiek dėl pasikeitusių pirkimų apimčių, tiek dėl jų kompleksiškumo ir kompetencijos stokos, tačiau jau 2018 m. antrą pusmetį situacija iš esmės ėmė keistis – ženkliai sutrumpėjo didelių konkursų trukmė, išaugo pasiūlymus teikiančių įmonių skaičius, stebimas aktyvesnis tiekėjų konkuravimas, kas leidžia įmonei veikti efektyviai, skaidriai, taupyti ir gauti kokybiškas paslaugas ar gaminius.

Sutaupytos lėšos – investicija į kokybę

Pasak generalinio direktoriaus, dalis sutaupytų lėšų, 250 tūkst. Eur, yra „grąžinamos“ mokesčių mokėtojams, gerinant kelių priežiūros kokybę. Vasaros sezono metu įmonė iš viso suprofiliavo (sutankino) daugiau nei 190 mln. kv. metrų žvyro dangos, kiekvienas žvyrkelis vidutiniškai buvo suprofiliuotas daugiau nei tris kartus. Didelis dėmesys buvo skiriamas žvyrkeliams, kurie veda link lankytinų objektų, sodybų, jais važiuoja tarpmiestiniai autobusai.

Prieš žiemos sezoną buvo optimizuoti visi valstybinių kelių priežiūros maršrutai – atlikta 100 ribų pakeitimų tarp kelių tarnybų, dėl ko žiemos mechanizmų rida turėtų sumažėti 5 proc., o kelių priežiūros trukmė – 8 proc.

VĮ „Kelių priežiūra“ tiesioginei veiklai nenaudojamą turtą (64 nekilnojamojo turto objektų – 16 tūkst. kv. m) perduoda Turto bankui: poilsio namus Juodkrantėje bei Trakų r., butus Akmenėje, Utenoje, įvairius pastatus Jurbarko r., Tauragėje ir kt. Turto analizė vis dar atliekama, vertinamas turto funkcionalumas, t.y. kiek jis yra reikalingas įmonės tiesioginei veiklai vykdyti. Taip pat buvo išspręsta dešimtmečius besitęsusi problema – neteisėtas druskos sandėlis Juodkrantėje. Jis buvo nugriautas, kelių priežiūra vykdoma iš žemyninės dalies.

Žiema nebeužklups netikėtai

Viena iš svarbiausių šių metų įmonės veiklos naujienų  – spalio 23 d. pažangiausio Lietuvoje Kelių priežiūros valdymo centro atidarymas (KPVC), kuris leidžia įmonės darbuotojams greičiau reaguoti į kintančias oro sąlygas bei efektyviai panaudoti turimus resursus.

„Kelio būklės prognozavimas suteikia galimybę tikslingai rūpintis prevenciniais barstymais, eismo ir oro sąlygų stebėjimas leidžia 46 kelių tarnyboms į kiekvieną situaciją reaguoti operatyviau, priežiūros darbų stebėjimas užtikrina kelių tarnybų darbų kokybę ir kontrolę, tikslingą druskos barstymą, jos sutaupymą, sumažėjusią žiemos mechanizmų ridą“, – teigia direktorius.

 
Apie valstybės įmonę „Kelių priežiūrą“

VĮ „Kelių priežiūra“ įkurta sujungus 11 regioninių kelių priežiūros įmonių. Esame viena iš didžiausių įmonių Lietuvoje, vienijanti 2500 savo srities specialistų. VĮ „Kelių priežiūra“ yra atsakinga už 21.000 km valstybinės reikšmės kelių: žiemą valo sniegą, barsto kelius, pavasarį–rudenį tvarko kelio ženklus, griovius, kelių sankasas, atnaujina susidėvėjusią kelių dangą, profiliuoja/greideriuoja žvyrkelius, prižiūri pakelės statinius, želdinius ir kt. Įmonė turi daugiau kaip 1800 specializuoto transporto ir technikos priemonių.

http://ark.lt/lt//media/pictures/none
„Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų valstybinių kelių žemėlapį http://ark.lt/lt/naujienos/pranesimai-ziniasklaidai/---keliu-prieziura----sukure-interaktyvu-valstybiniu-keliu-zemelapi 2018-11-09 10:50:53

Prasidėjus sudėtingiausiam eismo sąlygų sezonui – žiemai, Lietuvos valstybinių kelių priežiūros įmonė „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų valstybinių kelių priežiūros žemėlapį, kuris vairuotojams padės pasirinkti saugesnį maršrutą esant blogoms oro sąlygoms.

Prasidėjus sudėtingiausiam eismo sąlygų sezonui – žiemai, Lietuvos valstybinių kelių priežiūros įmonė „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų valstybinių kelių priežiūros žemėlapį, kuris vairuotojams padės pasirinkti saugesnį maršrutą esant blogoms oro sąlygoms.

Žemėlapyje galima susipažinti su kiekvieno valstybinio kelio ruožo priežiūros reikalavimais. Tai vairuotojams padės pasirinkti saugesnius kelius. Esant blogoms eismo sąlygoms rekomenduojama rinktis kelius, kuriems keliami aukščiausios priežiūros reikalavimai – tai padės minimalizuoti kelionės riziką.

Lietuvoje kelių priežiūra yra skirstoma į aukštą, vidutinį ir žemą priežiūros lygį, kuris taip pat skiriasi pagal kelių rūšis – magistraliniai, krašto ir rajoniniai. 

Kelių tarnybos pirmo lygio magistraliniuose keliuose budi visą parą, sningant valo, o esant plikledžiui ar lijundrai barsto bet kuriuo paros metu. Kelias turi būti nuvalytas ir pabarstytas praėjus ne daugiau kaip 2 val. po to, kai nustoja snigti ir/arba pustyti. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 3 val. Antro kelių priežiūros lygio magistraliniuose keliuose kelių tarnybos valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. 

Krašto keliuose, kurie prižiūrimi pagal krašto kelių pirmąjį priežiūros lygį, kelių tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val., pagal antrąjį priežiūros lygį prižiūrimuose keliuose – nuo 6 iki 19 val., trečiojo priežiūro lygio krašto keliuose žiemos priežiūra vykdoma nuo 9 iki 18 val.

Rajoniniams keliams priežiūra skiriama tada, kai yra užtikrinamos geros eismo sąlygos aukštesnio priežiūros lygio keliuose. Rajoniniuose keliuose, kurie prižiūrimi pagal pirmąjį rajoninių kelių priežiūros lygį, kelių tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val., ruožuose, kurie prižiūrimi pagal antrąjį ir trečiąjį kelių priežiūros lygį, – nuo 9 iki 18 val. Trečio lygio rajoniniai keliai nėra barstomi – tik valomi, kai darbai baigti aukštesnio priežiūros lygio ruožuose.

Žemėlapyje galima susipažinti, kokiu paros metu keliai bus barstomi bei valomi ir iki kokios valandos šie darbai turi būti atlikti. Tai reiškia, kad jeigu pradėjo snigti, vairuotojas žemėlapyje gali pasitikrinti, kokie keliai bus barstomi ir valomi pirmiausiai. 

Žemėlapyje pavaizduoti tik „Kelių priežiūros“ prižiūrimi keliai, kurie iš viso sudaro 21 tūkst. km. Savivaldybių vietinės reikšmės kelių informacija nepateikiama, nes jiems keliami kiti priežiūros reikalavimai. 

Žemėlapis kpl.keliuprieziura.lt

http://ark.lt/lt//media/pictures/none
Sukurtas interaktyvus valstybinių kelių žemėlapis http://ark.lt/lt/naujienos/sukurtas-interaktyvus-valstybiniu-keliu-zemelapis 2018-11-09 10:49:08

Prasidėjus sudėtingiausiam eismo sąlygų sezonui – žiemai, Lietuvos valstybinių kelių priežiūros įmonė „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų valstybinių kelių priežiūros žemėlapį, kuris vairuotojams padės pasirinkti saugesnį maršrutą esant blogoms oro sąlygoms.

Prasidėjus sudėtingiausiam eismo sąlygų sezonui – žiemai, Lietuvos valstybinių kelių priežiūros įmonė „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų valstybinių kelių priežiūros žemėlapį, kuris vairuotojams padės pasirinkti saugesnį maršrutą esant blogoms oro sąlygoms.

Žemėlapyje galima susipažinti su kiekvieno valstybinio kelio ruožo priežiūros reikalavimais. Tai vairuotojams padės pasirinkti saugesnius kelius. Esant blogoms eismo sąlygoms rekomenduojama rinktis kelius, kuriems keliami aukščiausios priežiūros reikalavimai – tai padės minimalizuoti kelionės riziką.

Lietuvoje kelių priežiūra yra skirstoma į aukštą, vidutinį ir žemą priežiūros lygį, kuris taip pat skiriasi pagal kelių rūšis – magistraliniai, krašto ir rajoniniai. 

Kelių tarnybos pirmo lygio magistraliniuose keliuose budi visą parą, sningant valo, o esant plikledžiui ar lijundrai barsto bet kuriuo paros metu. Kelias turi būti nuvalytas ir pabarstytas praėjus ne daugiau kaip 2 val. po to, kai nustoja snigti ir/arba pustyti. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 3 val. Antro kelių priežiūros lygio magistraliniuose keliuose kelių tarnybos valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. 

Krašto keliuose, kurie prižiūrimi pagal krašto kelių pirmąjį priežiūros lygį, kelių tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val., pagal antrąjį priežiūros lygį prižiūrimuose keliuose – nuo 6 iki 19 val., trečiojo priežiūro lygio krašto keliuose žiemos priežiūra vykdoma nuo 9 iki 18 val.

Rajoniniams keliams priežiūra skiriama tada, kai yra užtikrinamos geros eismo sąlygos aukštesnio priežiūros lygio keliuose. Rajoniniuose keliuose, kurie prižiūrimi pagal pirmąjį rajoninių kelių priežiūros lygį, kelių tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val., ruožuose, kurie prižiūrimi pagal antrąjį ir trečiąjį kelių priežiūros lygį, – nuo 9 iki 18 val. Trečio lygio rajoniniai keliai nėra barstomi – tik valomi, kai darbai baigti aukštesnio priežiūros lygio ruožuose.

Žemėlapyje galima susipažinti, kokiu paros metu keliai bus barstomi bei valomi ir iki kokios valandos šie darbai turi būti atlikti. Tai reiškia, kad jeigu pradėjo snigti, vairuotojas žemėlapyje gali pasitikrinti, kokie keliai bus barstomi ir valomi pirmiausiai. 

Žemėlapyje pavaizduoti tik „Kelių priežiūros“ prižiūrimi keliai, kurie iš viso sudaro 21 tūkst. km. Savivaldybių vietinės reikšmės kelių informacija nepateikiama, nes jiems keliami kiti priežiūros reikalavimai. 

Žemėlapis kpl.keliuprieziura.lt

http://ark.lt/lt//media/pictures/k2zbcrq3.png
Asmens duomenų apsaugos politika http://ark.lt/lt/apie-mus/politikos/asmens-duomenu-apsaugos-politika 2018-11-05 16:22:09

VĮ „Kelių priežiūra“ (toliau – Įmonė) asmens duomenų apsaugos politika (toliau – Politika) nustato pagrindinius asmens duomenų tvarkymo ir duomenų subjektų teisių įgyvendinimo principus, taip pat nustato Įmonės valdomų asmens duomenų tvarkymo tikslus bei teisinius pagrindus.

http://ark.lt/lt//media/pictures/875x9dht.jpg
Valstybės įmonė „Kelių priežiūra“ stiprina santykius su šalies regionais http://ark.lt/lt/naujienos/valstybes-imone----keliu-prieziura----stiprina-santykius-su-salies-regionais 2018-10-31 11:00:00

VĮ „Kelių priežiūra“ po reorganizacijos kryptingai stiprina santykius su regionais. Pavasarį buvo atlikta seniūnų apklausa, identifikuotos problemos, organizuoti 42 susitikimai su rajonų savivaldybių merais bei atstovais, surengtas pokalbis su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, aptarti seniūnijoms rūpimi klausimai ir žingsniai, gerinantys regionų kelių priežiūros kokybę. Iki metų galo įmonės atstovai susitiks su visais seniūnais.

VĮ „Kelių priežiūra“ po reorganizacijos kryptingai stiprina santykius su regionais. Pavasarį buvo atlikta seniūnų apklausa, identifikuotos problemos, organizuoti 42 susitikimai su rajonų savivaldybių merais bei atstovais, surengtas pokalbis su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, aptarti seniūnijoms rūpimi klausimai ir žingsniai, gerinantys regionų kelių priežiūros kokybę. Iki metų galo įmonės atstovai susitiks su visais seniūnais.

Valstybinė įmonė pastaruoju metu daug dėmesio skiria kelių priežiūrai Lietuvos regionuose. „VĮ „Kelių priežiūros“ tikslas – užtikrinti kokybišką kelių priežiūrą visuose valstybinės reikšmės keliuose bei palaikyti gerus santykius su kiekvieno regiono atstovais. Siekiame išgirsti kiekvienos savivaldybės kelių priežiūros problemas ir ieškoti būdų, kaip jas išspręsti“, – paaiškina VĮ „Kelių priežiūra“ vadovas Darius Aleknavičius.

Vardija poreikius ir siekia bendradarbiauti

Susitikimų ir apklausų metu identifikuoti aktualiausi klausimai: žvyrkelių profiliavimas, pakelių šienavimas, rajoninių kelių būklė žiemą.

Nuo liepos 1 d. įmonė iš sutaupytų lėšų 250 000 eurų skyrė papildomai žvyrkelių nuolatinei priežiūrai – 1346 km. Identifikuotais ruožais važinėja mokykliniai ir maršrutiniai autobusai, žvyruotos atkarpos kaimo gyvenvietes jungia su seniūnijomis, miestais, nacionaliniais parkais, turizmo sodybomis – gerinti važiavimo sąlygas yra svarbu tiek dėl kokybiškos kelionės, tiek dėl saugumo. Per vasaros sezoną suprofiliuota per 190 mln. kv. m. žvyro ploto.

Vasarą buvo vykdomas ir papildomas šienavimas: I-a šienavimo zona, t.y. kelkraščiai ir 1 metras už kelio briaunos (šienautos rajoninės reikšmės kelių, kurių vidutinis metinis eismo intensyvumas daugiau kaip 1000 automobilių per parą, pakelės). Iš viso tokių kelių 1587 km. Nušienauta 7 030 tūkst. m2.

Savivaldybių atstovai išreiškė nuogąstavimus ir dėl, jų manymu, pavojingų kelių ruožų mokykliniams ir maršrutiniams autobusams. Išgirsta prašymų kelti tam tikrų ruožų priežiūros lygį.

„Lietuvos valstybinės reikšmės keliai, atsižvelgiant į eismo intensyvumą ir svarbą, yra prižiūrimi pagal priežiūros lygius. Rajoninės reikšmės keliai valomi baigus darbus ant kelių, kuriuose eismas yra intensyviausias. Mūsų užduotis – užtikrinti kiek įmanoma geresnes eismo sąlygas. Po reorganizacijos pradėjome derinti maršrutus, procesus su kiekviena kelių tarnyba, įdiegėme kelių būklės informacinę sistemą, GPS įrangą, atlikome slidumo matavimo įrangos kalibravimą, iš anksto suformavome žiemos tarnybos budėtojų, vairuotojų ir mechanizatorių komandas, kad kelių priežiūra visuose valstybiniuose keliuose būtų skandi ir operatyvi”, – akcentuoja VĮ „Kelių priežiūra“ vadovas.

Valstybės kelius prižiūrinti įmonė taip pat yra pateikusi rekomendacijas ir siūlymus tiek Lietuvos automobilių kelių direkcijai, tiek ministerijoms, kaip galima būtų padidinti geltonų autobusiukų važiavimo saugumą žiemos periodu.

http://ark.lt/lt//media/pictures/xaydfj3k.jpeg
„Kelių priežiūra“ stiprina santykius su regionais http://ark.lt/lt/naujienos/pranesimai-ziniasklaidai/---keliu-prieziura----stiprina-santykius-su-regionais 2018-10-31 11:00:00

VĮ „Kelių priežiūra“ po reorganizacijos kryptingai stiprina santykius su regionais. Pavasarį buvo atlikta seniūnų apklausa, identifikuotos problemos, organizuoti 42 susitikimai su rajonų savivaldybių merais bei atstovais, surengtas pokalbis su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, aptarti seniūnijoms rūpimi klausimai ir žingsniai, gerinantys regionų kelių priežiūros kokybę. Iki metų galo įmonės atstovai susitiks su visais seniūnais.

VĮ „Kelių priežiūra“ po reorganizacijos kryptingai stiprina santykius su regionais. Pavasarį buvo atlikta seniūnų apklausa, identifikuotos problemos, organizuoti 42 susitikimai su rajonų savivaldybių merais bei atstovais, surengtas pokalbis su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, aptarti seniūnijoms rūpimi klausimai ir žingsniai, gerinantys regionų kelių priežiūros kokybę. Iki metų galo įmonės atstovai susitiks su visais seniūnais.

Valstybinė įmonė pastaruoju metu daug dėmesio skiria kelių priežiūrai Lietuvos regionuose. „VĮ „Kelių priežiūros“ tikslas – užtikrinti kokybišką kelių priežiūrą visuose valstybinės reikšmės keliuose bei palaikyti gerus santykius su kiekvieno regiono atstovais. Siekiame išgirsti kiekvienos savivaldybės kelių priežiūros problemas ir ieškoti būdų, kaip jas išspręsti“, – paaiškina VĮ „Kelių priežiūra“ vadovas Darius Aleknavičius.

Vardija poreikius ir siekia bendradarbiauti

Susitikimų ir apklausų metu identifikuoti aktualiausi klausimai: žvyrkelių profiliavimas, pakelių šienavimas, rajoninių kelių būklė žiemą.

Nuo liepos 1 d. įmonė iš sutaupytų lėšų 250 000 eurų skyrė papildomai žvyrkelių nuolatinei priežiūrai – 1346 km. Identifikuotais ruožais važinėja mokykliniai ir maršrutiniai autobusai, žvyruotos atkarpos kaimo gyvenvietes jungia su seniūnijomis, miestais, nacionaliniais parkais, turizmo sodybomis – gerinti važiavimo sąlygas yra svarbu tiek dėl kokybiškos kelionės, tiek dėl saugumo. Per vasaros sezoną suprofiliuota per 190 mln. kv. m. žvyro ploto.

Vasarą buvo vykdomas ir papildomas šienavimas: I-a šienavimo zona, t.y. kelkraščiai ir 1 metras už kelio briaunos (šienautos rajoninės reikšmės kelių, kurių vidutinis metinis eismo intensyvumas daugiau kaip 1000 automobilių per parą, pakelės). Iš viso tokių kelių 1587 km. Nušienauta 7 030 tūkst. m2.

Savivaldybių atstovai išreiškė nuogąstavimus ir dėl, jų manymu, pavojingų kelių ruožų mokykliniams ir maršrutiniams autobusams. Išgirsta prašymų kelti tam tikrų ruožų priežiūros lygį.

„Lietuvos valstybinės reikšmės keliai, atsižvelgiant į eismo intensyvumą ir svarbą, yra prižiūrimi pagal priežiūros lygius. Rajoninės reikšmės keliai valomi baigus darbus ant kelių, kuriuose eismas yra intensyviausias. Mūsų užduotis – užtikrinti kiek įmanoma geresnes eismo sąlygas. Po reorganizacijos pradėjome derinti maršrutus, procesus su kiekviena kelių tarnyba, įdiegėme kelių būklės informacinę sistemą, GPS įrangą, atlikome slidumo matavimo įrangos kalibravimą, iš anksto suformavome žiemos tarnybos budėtojų, vairuotojų ir mechanizatorių komandas, kad kelių priežiūra visuose valstybiniuose keliuose būtų skandi ir operatyvi”, – akcentuoja VĮ „Kelių priežiūra“ vadovas.

Valstybės kelius prižiūrinti įmonė taip pat yra pateikusi rekomendacijas ir siūlymus tiek Lietuvos automobilių kelių direkcijai, tiek ministerijoms, kaip galima būtų padidinti geltonų autobusiukų važiavimo saugumą žiemos periodu.

VĮ „Kelių priežiūra“ yra modernėjanti, ambicingų tikslų siekianti įmonė. Sujungusi per dešimtmečius sukauptą ekspertinę patirtį ir novatorišką požiūrį, įmonė tapo viena iš didžiausių komandų Lietuvoje, kurioje dirba per 2.500 darbuotojų. VĮ „Kelių priežiūra“ yra atsakinga už 21.000 km valstybinės reikšmės kelių priežiūrą, t. y. žiemą užtikrina, kad keliai būtų pravažiuojami, rudenį – pavasarį gerina kelių kokybę, atnaujindama susidėvėjusias kelių dangas, profiliuodama žvyrkelius, prižiūrėdama pakelės statinius, želdinius ir kt. 

http://ark.lt/lt//media/pictures/none