Komunikacija

(8 37) 788 004

Kelininkų baimės nepagrįstos

Kelininkų baimės nepagrįstos

Kelininkų baimės nepagrįstos: sąžiningai veikiančios ir konkurencingos įmonės turėtų nesibaiminti dėl 2 proc. rinkos užimančios VĮ „Kelių priežiūra“.

„Verslo žinioms“ keliant diskusijas, kad kelių tiesimo konkursus vieną po kito laimi naujai sukurta valstybės įmonė, „Kelių priežiūra“ neigia nepagrįstas baimes. Kelių priežiūros ir plėtros programai 2017 metais buvo numatyti beveik 500 mln. eurų, iš jų kelių priežiūrai skirta – 16 proc. Neskaičiuojant kitų papildomų veiklų (edukacijos, informacijos apdorojimo ir kt.), rangos darbams (keliams ir jų statiniams projektuoti, tiesti, rekonstruoti, žvyrkelių asfaltavimo programai ir kt.) buvo skirta 82 proc. lėšų, iš jų VĮ „Kelių priežiūra“ laimėjo konkursų, kuriuos sudarė 2 proc. lėšų nuo skirtos sumos.

VĮ „Kelių priežiūra“ pagrindinė veikla – valstybinės reikšmės kelių valymas ir barstymas žiemą, pakelės statinių priežiūra vasarą, avarijų ir vandalizmo padarinių likvidavimas bei kt. Rangos darbai skirti efektyviai išnaudoti įmonės resursus, kuriuos lemia sezoniškumas. Rinkoje ne visuose konkursuose dalyvauja pakankamai privačių bendrovių, pavyzdžiui, 2017 metais buvo net keletas konkursų, kur niekas nepateikė pasiūlymų.

Konkurenciją įmonė vertina kaip teigiamą reiškinį, kuris skatina verslumą, didina efektyvumą ir užtikrina kokybę. VĮ „Kelių priežiūra“ pabrėžia skelbiamuose konkursuose dalyvauja tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir kiti rinkos dalyviai. Pagrindinės ir papildomos veiklos kaštai yra atskirti – nėra kryžminio subsidijavimo – visi kaštai įtraukti į kainodarą. Pastarąjį Šiaulių regione pateiktą konkursą VĮ „Kelių priežiūra“ laimėjo mažesniu nei 2 proc. kainų skirtumu, trečios vietos dalyvio pasiūlymas buvo didesnis 5 proc.

Daugiau žiniasklaidai

Eismo informavimo centras

Veikia 24/7. Kreiptis dėl kelių priežiūros valstybiniuose keliuose:
barstymas, valymas, kliūtys kelyje ir pan.

arba +370 5 232 9677, +370 615 49300 (kaina 0,09 Eur/min.)