Bendradarbiavimas

Elektros energija iš atsinaujinančių energijos šaltinių

 Elektros energija iš atsinaujinančių energijos šaltinių

Nuo liepos 1 d. AB „Kelių priežiūros“ šiaurės ir vakarų regionuose įsikūrusioms Kelių tarnyboms bus tiekiama iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminta elektros energija. Tai sudarys beveik 50 % visos bendrovės perkamos elektros energijos. Pirkimas buvo vykdomas per Centrinę perkančiąją organizaciją, o sutartis pasirašyta vieneriems metams. Elektrą pagamintą iš atsinaujinančių energijos išteklių AB „Kelių priežiūrai“ tieks AB „INTER RAO Lietuva“.

 

AB „Kelių priežiūra“ sistemingai žengia darnos keliu ir siekia mažinti neigiamą poveikį aplinkai, prisidėti prie klimato kaitos sušvelninimo. Bendrovė per metus vidutiniškai sunaudoja ~3,5 tūkst. MWh elektros energijos. Todėl perėjimas prie žaliosios elektros energijos ženkliai prisidės prie vieno iš bendrovės tikslų skirto CO2 pėdsako sumažinimui.

Bendrovė nuosekliai investuoja į aplinką tausojančius, taršą ir energetines sąnaudas mažinančius sprendimus. Nuo 2014 metų bendrovėje eksploatuojamos šešios ant savo pastatų stogų įrengtos saulės elektrinės. 2020 m. buvo įgyvendintas Kelių tarnybų teritorijų apšvietimo lempų, prožektorių, šviestuvų atnaujinimo projektas, kurio metu daug elektros energijos suvartojantys DRL lauko šviestuvai pakeisti į ekonomiškus šviesos diodų (LED) technologijos šviestuvus. Taip pat, šviesos diodų (LED) lempomis reguliariai keičiamos senosios DRL bei kaitrinės Kelių tarnybų dirbtuvių lempos. Atsakingas, pažangus ir efektyvus elektros energijos naudojimas jau dabar per metus leidžia sutaupyti daugiau nei 800 tūkst. kWh elektros energijos.

Visi šie energijos tausojimo sprendimai leido bendrovei tapti Pažangios energijos klubo nare. Ateityje numatoma nuosekliai tęsti investicijas į aplinką tausojančius ir veiklos efektyvumą didinančius sprendimus.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo informacijos centras

Skyrius dirba 24/7

Apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose:
kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt.,
vairuotojai gali pranešti trumpuoju tel. nr.

trumpojo tel. nr. kaina 0,09 Eur/min.
Kiti tel. nr.: +370 5 232 9600, +370 615 49300