Bendradarbiavimas

„Kelių priežiūros“ 50 proc. elektros energijos - iš atsinaujinančių šaltinių

„Kelių priežiūros“ 50 proc. elektros energijos - iš atsinaujinančių šaltinių

AB „Kelių priežiūra“ pradeda bendradarbiauti su Lietuvos energetikos įmone „Inter Rao Lietuva“, kuri nuo liepos 1 d. šalies šiaurės ir vakarų regionuose įsikūrusias kelių tarnybas aprūpins iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminta elektros energija. Tai sudarys beveik 50 proc. visos bendrovės perkamos elektros energijos.

„Kelių priežiūros“ generalinis direktorius Rolandas Rutėnas sako, kad tai – strateginis ir ilgalaikis bendrovės sprendimas, siekiant mažinti veiklos sukuriamą neigiamą poveikį aplinkai.

„Sistemingai žengiame darnos keliu ir siekiame tapti tvaresne, aplinkai draugiškesne bendrove, nuosekliai mažinančia šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus. Per metus vidutiniškai sunaudojame apie 3,5 tūkst. megavatvalandžių (mWh) elektros energijos. Todėl perėjimas prie žaliosios elektros ženkliai prisidės prie vieno iš strateginių bendrovės tikslų – mažinti aplinkoje paliekamą anglies dvideginio pėdsaką“, – komentuoja R. Rutėnas.

Pirkimas buvo vykdomas per Centrinę perkančiąją organizaciją. Su „Inter Rao Lietuva“ pasirašyta vienerių metų sutartis.

AB „Kelių priežiūra“ generalinis direktorius pažymi, kad tai nėra vienintelis aplinką tausojantis, taršą ir energetines sąnaudas mažinantis bendrovės sprendimas.

„Nuo 2014 metų bendrovėje eksploatuojamos šešios ant savo pastatų stogų įrengtos saulės elektrinės. 2020 m. buvo įgyvendintas kelių tarnybų teritorijų apšvietimo lempų, prožektorių, šviestuvų atnaujinimo projektas, kurio metu daug elektros energijos suvartojantys DRL lauko šviestuvai pakeisti į ekonomiškus šviesos diodų (LED) technologijos šviestuvus. Taip pat šviesos diodų (LED) lempomis reguliariai keičiamos senosios DRL bei kaitrinės kelių tarnybų dirbtuvių lempos. Atsakingas, pažangus ir efektyvus elektros energijos naudojimas jau dabar per metus leidžia sutaupyti daugiau nei 800 tūkst. kWh elektros energijos“, – pasakoja R. Rutėnas.

Visi šie energijos tausojimo sprendimai leido bendrovei tapti Pažangios energijos klubo nare. Ateityje AB „Kelių priežiūra“ planuoja nesustoti ir toliau tęsti investicijas į aplinką tausojančius ir veiklos efektyvumą didinančius sprendimus.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo informacijos centras

Skyrius dirba 24/7

Apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose:
kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt.,
vairuotojai gali pranešti trumpuoju tel. nr.

trumpojo tel. nr. kaina 0,09 Eur/min.
Kiti tel. nr.: +370 5 232 9600, +370 615 49300