21 000 km kelių

Kelių priežiūra

Pagrindinė AB „Kelių priežiūra“ veikla – valstybinių kelių priežiūra pagal sutartį su pagrindiniu užsakovu – Lietuvos automobilių kelių direkcija. Valstybinės reikšmės kelių priežiūra atliekama vadovaujantis Kelių priežiūros vadovo I dalimi Automobilių kelių priežiūros normatyvai KPV PN 19“, reglamentuojančiu kelių techninės priežiūros kokybę, darbus ir jų vertę.

AB „Kelių priežiūra“ teikia kitas su kelių priežiūra susijusias paslaugas (tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims): žiemos priežiūra, žvyrkelių profiliavimas, medžių genėjimas, sugadintų kelio ženklų atnaujinimas, pakelės statinių ir želdinių priežiūra, avarijų ir vandalizmo padarinių likvidavimas, kt.


 

Nuolatiniai darbai

  • Kelių priežiūra vasarą: apželdintų plotų, kelio zonų švarumo darbai ir kt.;
  • Kelių priežiūra žiemą: valstybinių kelių barstymas, valymas ir kt. darbai;
  • Nuolatinė kelio statinių, elementų ir įrenginių priežiūra.

Periodiniai darbai

  • Asfalto ir betono dangų defektų ištaisymas;
  • Avarijų, vandalizmo ir stichinių nelaimių padarinių likvidavimas, skubių saugaus eismo priemonių įgyvendinimas;
  • Kelio elementų atstatymas dėl perėjimo prie naujų kelių priežiūros normatyvų;
  • Tiltų ir vandens pralaidų defektų ištaisymas;
  • Takų ir šaligatvių barstymas žiemą;
  • Kiti su kelių priežiūra susiję darbai.

 

 Kelių priežiūra žiemą

Žiemos sezonas prasideda ne vėliau kaip lapkričio 1 d. ir baigiasi ne anksčiau kaip balandžio 31 d. Kelių priežiūra tiek technologiniu, tiek organizaciniu požiūriu visiškai priklauso nuo oro sąlygų.

Valstybinių kelių būklės prognozės stebimos Kauno rajone įsikūrusiame Kelių priežiūros valdymo centre. Budėtojai nepertraukiamai stebi Lietuvos kelių dangos būklę, meteorologines prognozes ir esamų meteorologinių stotelių parodymus, kelių priežiūros technikos judėjimą ir darbą Lietuvos keliuose, atsakingos institucijoms operatyviai perduoda informaciją apie meteorologinius pokyčius, autoįvykius ar kitus važiavimo sąlygas lemiančius veiksnius ir užtikrina efektyvesnį kelių priežiūros valdymą – geresnes eismo sąlygas. Duomenis apdoroja pažangiausia pasaulyje kelių priežiūros programinė įranga, sukurta Švedijos mokslininkų įmonės „Klimator“. 

Kadangi nėra galimybių vienu metu nuo visų prižiūrimų kelių nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti, atsižvelgiama į kelių intensyvumą ir 5 priežiūros lygius. 

Didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose.

Kelių priežiūros lygius ir darbus, kokiu laiku vyksta kelio ruožuose, galima pasitikrinti: kpl.keliuprieziura.lt.


 

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo informacijos centras

Skyrius dirba 24/7

Apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose:
kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt.,
vairuotojai gali pranešti trumpuoju tel. nr.

trumpojo tel. nr. kaina 0,09 Eur/min.
Kiti tel. nr.: +370 5 232 9600, +370 615 49300